6th SKDUN Kohai European Cup
“Nurnberg, Germany, 01- 03 April 2016“
KATA INDIVIDUAL
3a. Kids (8-9 years) girls 9 kyu
1 Sanja Nikolic Serbia
2 Toporkova Elizaveta Belarus
3 Semyonova Dariya Belarus
3b. Kids (8-9 years) girls 8 kyu
1 Alebovich Sofia Belarus
2 Voytchuk Kseniya Belarus
3 Calotescu Ioana Romania
3c. Kids (8-9 years) girls 7 kyu
1 Stanciu Karina Romania
2 Sasu Bianca Romania
3 Delneufcourt Sephora Belgium
4. Kids (8-9 years) girls 6-4 kyu
1 Nita Alexia Romania
2 Zafiris Medeea Romania
3 Suciu Andreea Romania
7a. Children (10-11 years) girls 9 kyu
1 Hangiu Iuliana Romania
2 Anastasija Djordjevic Serbia
3
7b. Children (10-11 years) girls 8 kyu
1 Anghel Alessia Romania
2 Niculescu Ariana Romania
3 Marchidan Celia Sara Romania
7c./8a. Children (10-11 years) girls 7-6 kyu
1 Duralie Mihaela Romania
2 Polovnykova Nicole Germany
3 Nikol Raeva Bulgaria
8b. Children (10-11 years) girls 5 kyu
1 Kiss Maja Hungary
2 Kovacs Szava Hungary
3 Meda Valiukaite Lithuania
8c. Children (10-11 years) girls 4 kyu
1 Rosu Ariana Romania
2 Denitsa Kabadzhova Bulgaria
3 Balaban Serena Romania
11a. Minicadets (12-13 years) female 9-8 kyu
1 Minja Stojanovic Serbia
2 Lazarescu Livia Romania
3 Anastasija Bakaite Latvia
11b. Minicadets (12-13 years) female 7 kyu
1 Oliwia Wawrzkiewicz Poland
2 Alicja Mrozinska Poland
3 Bumbacea Diana Romania
12a. Minicadets (12-13 years) female 6 kyu
1 Irma Numanovic Bosnia and Herzegovina
2 Filcescu Theodora Romania
3 Spuma Andreea Romania
12b. Minicadets (12-13 years) female 5 kyu
1 Aglaia Van De Water Netherlands
2 Maselusa Theodora Romania
3 Jakab Nora Hungary
12c. Minicadets (12-13 years) female 4 kyu
1 Chirculescu Ailyn Romania
2 Osman Marina Romania
3 Koeken Myrhe Belgium
15. Cadets (14-15 years) female 9-7 kyu
1 Tarnoczi Kincso Hungary
2 Marija Maljica Serbia
3 Veronika Moskaljova Latvia
16. Cadets (14-15 years) female 6-4 kyu
1 Sima Maria Romania
2 Ionescu Sabina Romania
3 Diana Sirakova Bulgaria
19. Juniors (16-17 years) female 9-7 kyu
1 Adisa Hukara Bosnia and Herzegovina
2 Adamovich Dariya Belarus
3 Elma Heldovac Bosnia and Herzegovina
20. Juniors (16-17 years) female 6-4 kyu
1 Toma Alexandra Romania
2 Popa Adelina Romania
3 Marin Theodora Romania
23. Seniors (over 18 years) female 9-7 kyu
1 Pamela Smoljo Bosnia and Herzegovina
2 Shumovich Alesya Belarus
3 Dragoi Daniela Romania
24. Seniors (over 18 years) female 6-4 kyu
1 Nita Draga Romania
2 Adam Ildiko Hungary
3 Maselusa Larisa Romania
1a. Kids (8-9 years) boys 9 kyu
1 Khoroshko Ilya Belarus
2 Nikola Marinkovic Serbia
3 Ramic Adnan Germany
1b. Kids (8-9 years) boys 8 kyu
1 Radio Claudiu Romania
2 Nikalas Georgiev Bulgaria
3 Nikola Uzelac Serbia
1c. Kids (8-9 years) boys 7 kyu
1 Pijus Macijauskas Lithuania
2 Stanimir Milanov Bulgaria
3 Maksim Varbanov Bulgaria
2. Kids (8-9 years) boys 6-4 kyu
1 Voytchuk Sergey Belarus
2 Tihomir Todorov Bulgaria
3 Gruia Matei Romania
5a. Children (10-11 years) boys 9 kyu
1 Valasan Alexandru Romania
2 Sribala Atikaran Germany
3
5b. Children (10-11 years) boys 8 kyu
1 Milan Marinkovic Serbia
2 Nikola Malesev Serbia
3 Vladimir Mitrovic Serbia
5c. Children (10-11 years) boys 7 kyu
1 Khromenkov Pavel Belarus
2 Klaidas Kazakevcius Lithuania
3 Zama Alexandru Moldova
6a. Children (10-11 years) boys 6 kyu
1 Adamovich Nikita Belarus
2 Matas Laukys Lithuania
3 Goncharenko Vladislav Belarus
6b. Children (10-11 years) boys 5 kyu
1 Vlasov Daniil Belarus
2 Gusti Alexandru Romania
3 Ionita Santiago Romania
6c. Children (10-11 years) boys 4 kyu
1 Pintea Eduard Romania
2 Bogdan Stojkovic Serbia
3 Ardelean Octavian Romania
9a. Minicadets (12-13 years) male 9 kyu
1 Milan Djordjevic Serbia
2 Redzep Brkic Bosnia and Herzegovina
3 Ljubo Simic Bosnia and Herzegovina
9b. Minicadets (12-13 years) male 8-7 kyu
1 Viktor Tisov Bulgaria
2 Carpov Vasile Moldova
3 Ivaylo Tisov Bulgaria
10a. Minicadets (12-13 years) male 6 kyu
1 Konoplyov Alexandr Belarus
2 Ivaylo Stoyanov Bulgaria
3 Dahlitz Karl-Konstantin Germany
10b. Minicadets (12-13 years) male 5 kyu
1 Burtoiu Claudiu Romania
2 Ionita Florin Romania
3 Gvidas Disle Lithuania
10c. Minicadets (12-13 years) male 4 kyu
1 Ionescu Radu Romania
2 Ciubar Madalin Romania
3 Koran Kristof Hungary
13. Cadets (14-15 years) male 9-7 kyu
1 Stratulat Andrei Moldova
2 Duhamel Yarn Belgium
3 Ognjen Zivanovic Serbia
14. Cadets (14-15 years) male 6-4 kyu
1 Horvath Bence Hungary
2 Vladykovskiy Dmitriy Belarus
3 Jakub Janikowski Poland
“18. Juniors, 16-17 years, 6-4 kyu”
1 Enache Mugurel Romania
2 Barta Zoltan Hungary
3 Wanaprat Kamluecha Switzerland
17/21. Juniors (16-17 years) and Seniors (over 18 years) male 9-7 kyu
1 Korotiuk Alexandr Russia
2 Moscalciuc Adrian Moldova
3 Daniel Nikov Bulgaria
22. Seniors (over 18 years) male 6-4 kyu
1 Poteras Liviu Romania
2 Maselusa Marius Romania
3 Muntean Florin Romania
KUMITE INDIVIDUAL
“29. Kids (8-9 years) girls 9-8 kyu, sanbon kumite”
1 Alebovich Sofia Belarus
2 Gabija Pauksnyte Lithuania
3 Osbath Lora Hungary
3 Voytchuk Kseniya Belarus
“31a. Kids (8-9 years) girls 7-5 kyu -28 kg, sanbon kumite”
1 Preslava Dobreva Bulgaria
2 Tamasi Jazmin Hungary
3 Suciu Andreea Romania
3 Delneufcourt Sephora Belgium
“31b. Kids (8-9 years) girls 7-5 kyu 28+ kg, sanbon kumite”
1 Zafiris Medeea Romania
2 Nita Alexia Romania
3 Stanciu Karina Romania
3 Letkovskaya Vitalina Belarus
33. Children (10-11 years) girls 9-7 kyu sanbon kumite
1 Nikol Raeva Bulgaria
2 Holly Rea Ireland
3 Hangiu Iuliana Romania
3 Duralia Mihaela Romania
“35a. Children (10-11 years) girls 6-4 kyu -35 kg, sanbon kumite”
1 Denitsa Kabadzhova Bulgaria
2 Rosu Ariana Romania
3 Oprea Ioana Romania
3 Magdalina Krumova Bulgaria
“35b. Children (10-11 years) girls 6-4 kyu 35+ kg, sanbon kumite”
1 Asanache Daria Romania
2 Dragolici Maria Romania
3 Balaban Serena Romania
3 Simona Labenskaite Lithuania
40a. Minicadets (12-13 years) girls -40 kg
1 Chirculescu Ailyn Romania
2 Koeken Myrhe Belgium
3 Aglaia Van De Water Netherlands
3 Oliwia Wawrzkiewicz Poland
40b. Minicadets (12-13 years) girls -45 kg
1 Osman Marina Romania
2 Visoczki Panna Hungary
3 Ion Andreea Romania
3 Ciobanu Elena Romania
41a. Minicadets (12-13 years) girls -51 kg
1 Kareva Vasilisa Russia
2 Etogue Karla-Pauline Germany
3 Laura Strainovic Switzerland
3 Alicja Mrozinska Poland
41b. Minicadets (12-13 years) girls 51+ kg
1 Gabriele Gencauskyte Lithuania
2 Maselusa Theodora Romania
3 Lazarescu Livia Romania
3 Florescu Francesca Romania
44. Cadets (14-15 years) women -53 kg
1 Ionescu Sabina Romania
2 Emina Brkic Bosnia and Herzegovina
3 Alisa Ivanko Latvia
3 Sima Maria Romania
45. Cadets (14-15 years) women 53+ kg
1 Veronika Moskaljova Latvia
2 Antonia Vuica Croatia
3 Visoczki Luca Hungary
3
48. Juniors (16-17 years) women open
1 Toma Alexandra Romania
2 Anghel Andreea Romania
3 Fekete Zsofi Hungary
3 Jerke Mara-Sophie Germany
51. Seniors (over 18 years) women open
1 Pamela Smoljo Bosnia and Herzegovina
2 Ajna Kraynovic Bosnia and Herzegovina
3 Dragoi Daniela Romania
3 Shumovich Alesya Belarus
“28a. Kids (8-9 years) 9-7 kyu boys -32 kg, sanbon kumite”
1 Georgescu David Romania
2 Gruia Matei Romania
3 Stanimir Milanov Bulgaria
3 Maksim Varbanov Bulgaria
“28b. Kids (8-9 years) 9-7kyu boys 32+ kg, sanbon kumite”
1 Radoi Claudiu Romania
2 Khoroshko Ilya Belarus
3 Voytchuk Sergey Belarus
3 Tihomir Todorov Bulgaria
“30a. Kids (8-9 years) 6-4 kyu boys -30 kg, sanbon kumite”
1 Pintea Eduard Romania
2 Ionita Santiago Romania
3 Karev Artem Russia
3 Pruteanu Flaviu Romania
“34a. Children (10-11 years) 6-4 kyu boys -40 kg, sanbon kumite”
1 Chiriac Andrei Romania
2 Nikola Chonov Bulgaria
3 Gusti Alexandru Romania
3 Popescu Robert Romania
“32a. Children (10-11 years) 9-7 kyu boys -40 kg, sanbon kumite”
1 Zama Alexandru Moldova
2 Maximov Matvey Belarus
3 Bocu Eric Romania
3 Klaidas Kazakevicius Lithuania
“34b. Children (10-11 years) 6-4 kyu boys 40+ kg, sanbon kumite”
1 Goncharenko Vladislav Belarus
2 Daniil Vlasov Belarus
3 Dimitar Grahov Bulgaria
3 Serban Cezar Romania
“32b. Children (10-11 years) 9-7 kyu boys 40kg+, sanbon kumite”
1 Debacker Yorben Belgium
2 Yani Chernev Bulgaria
3 Tymoteusz Garula Poland
3 Simon Richard Hungary
36. Minicadets (12-13 years) boys -35 kg
1 Ionita Florin Romania
2 Domotor David Hungary
3 Stanciu Eric Romania
3 Burtoiu Claudiu Romania
37. Minicadets (12-13 years) boys -43 kg
1 Gvidas Disle Lithuania
2 Ciubar Madalin Romania
3 Konoplyov Alexandr Belarus
3 Murin Mikhail Belarus
38a. Minicadets (12-13 years) boys -49 kg
1 Ionescu Radu Romania
2 Stoian Vivian Romania
3 Koran Kristof Hungary
3 Dusan Tusevljakovic Serbia
38b. Minicadets (12-13 years) boys -55 kg
1 Soudant Noa Belgium
2 Armand Grosbergs Latvia
3 Ivan Lozanov Bulgaria
3 Ivelin Mirkov Bulgaria
39. Minicadets (12-13 years) boys 55+ kg
1 Ljubo Simic Bosnia and Herzegovina
2 Zeljko Musanovic Serbia
3 Edvinas Labanauskas Lithuania
3 Zvezdan Tarlanovic Serbia
42. Cadets (14-15 years) boys -60 kg
1 Schiller Mate Hungary
2 Boris Kardzhiev Bulgaria
3 Szenderak Dominik Hungary
3 Marin Abadjiev Bulgaria
46. Juniors (16-17 years) men -65 kg
1 Dan Andrei Romania
2 Ivan Georgiev Bulgaria
3 Wanaprat Kamluecha Switzerland
3 Moscalciuc Adrian Moldova
47. Juniors (16-17 years) men 65+ kg
1 Enache Mugurel Romania
2 Barta Zoltan Hungary
3 Dragomir Totov Bulgaria
3 Frommer Leo Germany
43. Cadets (14-15 years) men 60+ kg
1 Soos Aron Hungary
2 Horvath Bence Hungary
3 Foldi Milan Hungary
3 Nemes Balint Hungary
49. Seniors (over 18 years) men -80 kg
1 Korotiuk Aleksandr Russia
2 Vitai Levente Hungary
3 Aleksandar Ivanov Bulgaria
3 Daniel Nikov Bulgaria
50. Seniors (over 18 years) men 80+ kg
1 Tyukodi Jozsef Hungary
2 Poteras Liviu Romania
3 Balogh Krisztian Hungary
3 Ouchene Marc Germany
Kata Teams
25. Children (8-12 years) boys
1 Belarus 2 “Vlasov Daniil, Khromenkov Pavel, Murin Mikhail”
2 Russia 1 “Semenov Kirill, Teniaev Sergey, Karev Artem”
3 Lithuania 1 “Gvidas Disle, Klaidas Kazakevicius, Matas Laukys”
26. Children (8-12 years) girls
1 Romania 4 “Osman Marina, Rosu Ariana, Ciobanu Elena”
2 Romania 2 “Dragolici Maria, Florescu Francesca, Dumitrescu Alessia”
3 Bulgaria 1 “Denitsa Kabadzova , Stefanova Alexandra, Magdalina Krumova”
27. Children (8-12 years) mixed
1 Belarus 3 “Toprokova Elizaveta, Alebovich Sofia, Khoroshko Ilya”
2 Romania 7 “Ionita Florin, Ionita Santiago, Rosu Ariana”
3 Romania 5 “Pintea Eduard, Gusti Alexandru, Chirculescu Ailyn”