7th SKDUN Karate Kohai World Cup,
Dabrowa Gornicza, Poland, 10-12 October 2014
KATA INDIVIDUAL
girls, kids, 8-9 years, 9th kyu
1. Potoka Sofiya (Belarus)
2. Nikolic Helena (Serbia)
3. Elma Podojak (Bosnia)
girls, kids, 8-9 years, 8th kyu
1. Novozhenina Anastasia (Ukraine)
2. Miletic Marijana (Serbia)
3. Roberta Driucikaite (Lithuania)
girls, kids, 8-9 years, 7th kyu
1. Gabriele Jankunaite (Lithuania)
2. Babka Csenge (Hungary)
3. Duduta Alexandra (Romania)
girls, kids, 8-9 years, 6-4th kyu
1.Kruglik Elena (Belarus)
2.Kovacs Dominika (Hungary)
3.Olteanu Daria (Romania)
girls, children, 10-11 years, 9-8th kyu
1. Kuleshova Polina ( Belarus)
2. Sheko Vladislava (Belarus)
3. Weclawiak Nicole (Poland)
girls, children, 10-11 years, 7th kyu
1. Chaitra Shree N ( India)
2. Puflea Cerasela (Romania)
3. Egle Damulyte (Lithuania)
girls,children, 10-11 years, 6th kyu
1. Stachowiak Gabriela (Poland)
2. Forintos Fruzsina (Hungary)
3. Mocanu Bianca (Romania)
girls,children, 10-11 years, 5-4th kyu
1. Losonc Maya (Serbia)
2. Arosoae Daria ( Romania)
3. Vukovic Mina (Serbia)
girls, minicadets, 12-13 years, 9-7th kyu
1. Dragicevic Djordjina (Serbia)
2. Carstian Diana (Romania)
3. Codescu Victoria (Romania)
girls, minicadets, 12-13 years, 6th kyu
1. Maseluta Theodora (Romania)
2. Zhikh Diana (Belarus)
3. Handschke Alyssa (Germany)
girls, minicadets, 12-13 years, 5th kyu
1. Stanciu Denisa (Romania)
2. Cracco Cecilia (Italy)
3. Guoda Elenauskaite (Lithuania)
girls, minicadets, 12-13 years, 4th kyu
1. Lamdes Isabela (Romania)
2. Marija Paulaviciute (Lithuania)
3. Sretenovic Milica (Serbia)
girls, cadets, 14-15 years, 9-7 kyu
1. Bumbacea Diana ( Romania)
2. Timotijevic Milica (Serbia)
3. Imielska Aleksandra (Poland)
girls, cadets, 14-15 years, 6-5th kyu
1. Janikowska Katarzyna (Poland)
2. Kovacevic Diana (Serbia)
3. Benabderranmane Amrania (Algeria)
girls, cadets, 14-15 years, 4th kyu
1. Nitescu Diana (Romania)
2. Zgorzelska Julia (Poland)
3. Ruta Zigmantaviciute (Lithuania)
girls, juniors, 16 – 17 years, 6-4th kyu
1. Boiteanu Cristiana (Romania)
2. Este Alessia (Italy)
3. Uta Iris (Romania)
women, juniors & seniors, over 16 years , 9-7th kyu
1. Shumovich Alesia (Belarus)
2. Popa Adelina (Romania)
3. Pesic Natalija (Serbia )
women, seniors, over 18 years , 6-4th kyu
1. Stankovic Milica (Serbia)
2. Lupu Madalina (Romania)
3. Stanojevic Teodora (Serbia)
boys, kids, 8-9 years, 9th kyu
1. Khromenkov Pavel (Belarus)
2. Lazarevich Andrey (Belarus)
3. Lonuk Renat (Belarus)
boys, kids, 8-9 years, 8th kyu
1. Pruteanu Flaviu (Romania )
2. Apanovich Artur (Belarus)
3. Lozko Danil (Belarus )
boys, kids, 8-9 years, 7th kyu
1. Wesolowski Pawel (Poland)
2. Kosenchuk Arseniy (Belarus)
3. Stojicic Milijan (Serbia)
boys, kids, 8-9 years, 6-4th kyu
1. Vlasov Danil (Belarus )
2. Cizmar Martin (Serbia)
3. Poteras Luca (Romania )
boys,children, 10-11 years, 9-8th kyu
1. Redzep Brkic (Bosnia)
2. Djordjevic Milan (Serbia)
3. Szefer Brian (Poland)
boys,children, 10-11 years, 7th kyu
1. Kossuth Kornel (Hungary)
2. Lukas Ciurlys (Lithuania)
3. Rokas Banevicius (Lithuania)
boys, children, 10-11 years, 6th kyu
1. Shishko Kiril (Belarus)
2. Domotor David ( Hungary)
3. Matas Krugelis (Lithuania)
boys, children, 10-11 years, 5th kyu
1.Hristo Zlatev (Bulgaria)
2.Burdian Artiom (Moldova)
3.Horvath Zsombor (Hungary)
boys, children, 10-11 years, 5th kyu
1.Deimantas Jurgutavicius (Lithuania)
2.Mihai Cristian (Romania)
3.Ivan Lozanov (Bulgaria)
boys, minicadets, 12-13 years, 9-7th kyu
1. Konopliov Alexandr (Belarus)
2. Tamkovich Denis (Belarus)
3. Kosenchuk Nikita (Belarus)
boys, minicadets, 12-13 years, 6th kyu
1. Gushcha Sergey (Belarus)
2. Besleaga Marcel (Romania)
3. Wittenbecher Chris (Germany)
boys, minicadets, 12-13 years, 5th kyu
1. Visan Ianis (Romania)
2. Edvinas Driucikas (Lithuania)
3. Guta Dan ( Romania)
boys, minicadets, 12-13 years, 4th kyu
1. Colombi Roberto (Italy)
2. Yldiz Adnan (Romania)
3. Gligore Emil (Romania)
boys, cadets & juniors, 14-17 years, 9-7th kyu
1. Salih Celes ( Bosnia)
2. Karpunin Dimitry (Belarus)
3. Milosevic Nebojsa (Serbia)
boys, cadets, 14-15 years, 6-5th kyu
1.Enache Mugurel (Romania)
2.Nikola Tsankarski (Bulgaria)
3.Horvath Bence (Hungary)
boys, cadets, 14-15 years, 4th kyu
1.Pomirleanu Bogdan (Romania)
2.Maftei Gabriel (Romania)
3.Kestin Max (Germany)
boys, juniors, 16-17 years, 6-4th kyu
1.Guadagnuolo Cristian (Italy)
2. Hurghea Dan (Romania )
3. Mihalache Mihai (Romania)
men, seniors,over over 18 years, 9-7th kyu
1. Pesic Danilo (Serbia)
2. Gerald Zeilenski (Ireland)
3. Liviu Poteras ( Romania)
men, seniors, over 18 years, 6-4th kyu
1. Rybak Alexandr (Belarus)
2. Ivan Bogdan ( Romania)
3.Vasil Germanov (Bulgaria)
KUMITE INDIVIDUAL
girls, kids, 8-9 years, 9-7th kyu, -27 kg
1. Kovacs Szava (Hungary)
2. Novozhenina Anastasiia (Ukraine)
3. Raut Valerya (Belarus)
3. Potoka Sofiya (Belarus)
girls, kids, 8-9 years, 9-7th kyu, +27 kg
1. Horvath Amarilla (Hungary)
2. Wrobel Marta (Poland)
3. Borzecka Maja (Poland)
3. Nikol Raeva (Bulgaria)
girls, kids, 8-9 years, 6-4th kyu
1. Mihai Bianca ( Romania)
2. Kovacs Dominika Hanna (Hungary)
3. Kruglik Elena (Belarus)
3. Panait Claudia (Romania)
girls, children, 10-11 years, 9-7th kyu , – 35kg
1. Koeken Myrthe (Belgium)
2. Elitsa Rasheva ( Bulgaria)
3. Puflea Cerasela (Romania)
3. Wawrzkiewicz Oliwia (Poland)
girls, children, 10-11 years, 9-7th kyu , + 35kg
1. Suditoaia Alexandra (Romania)
2. Bihari Lilla ( Hungary)
3. Budzyn Natalia (Poland)
3. Mrozinska Alicja (Poland)
girls, children, 10-11 years, 6-4th kyu, -38 kg
1. Forintos Fruzsina (Hungary)
2. Mocanu Bianca (Romania)
3. Simion Mara( Romania)
3. Kamile Sciukaite (Lithuania)
girls, children, 10-11 years, 6-4th kyu, +38 kg
1. Visoczki Panna (Hungary)
2. Lora Bancheva (Bulgaria)
3. Simona Labenskaite (Lithuania)
3. Prokopowicz Roza (Poland)
girls, minicadets, 12-13 years, -45 kg
1. Stanciu Denisa (Romania)
2. Zhikh Diana (Belarus)
3. Handschke Alyssa (Germany)
3. Gouda Elenauskaite (Lithuania)
girls, minicadets, 12-13 years, +45 kg
1. Marija Paulaviciute (Lithuania)
2. Lamdes Isabela ( Romania)
3. Major Alexandra (Hungary)
3. Saru Cristina (Romania)
girls, cadets, 14-15 years, – 50 kg
1. Janikowska Katarzyna (Poland)
2. Andrei Andreea (Romania)
3. Benabderranmane Anrania (Algeria)
3. Stiliana Stoianova (Bulgaria)
girls, cadets, 14-15 years, +50 kg
1. Ineta Andriunaite (Lithuania)
2. Liveta Dainyte (Lithuania)
3. Ruta Zigmantaviciute (Lithuania)
3. Neila Sventicyte (Lithuania)
girls, juniors, 16-17 years, -60kg
1. Zaitceva Darina (Russia)
2. Boiteanu Cristiana(Romania)
3. Aleksandra Aleksandrova (Bulgaria)
3. Toma Alexandra (Romania)
girls, juniors, 16-17 years, +60kg
1. Uta Iris (Romania)
2. Este Alessia (Italy)
3. Berazinskaya Darya (Belarus)
3. Balog Kata-Boglarka (Romania)
women, seniors, over 18 years, open
1. Havacs Timea (Hungary)
2. Szenderak Brigitta (Hungary)
3. Lupu Madalina(Romania)
3. Majka Anna (Poland)
boys, kids, 8-9 years, 9-7th kyu , -26 kg
1. Pruteanu Flavius (Romania)
2. Khromenkov Pavel (Belarus)
3. Sviridov Mark (Russia)
3. Dimitar Grahov (Bulgaria)
boys, kids, 8-9 years, 9-7 kyu, -30 kg
1. Lonuk Renat (Belarus)
2. Kosenchuk Arseniy (Belarus)
3. Maksimov Matvey (Belarus)
3. Vishnevski Evgeniy (Belarus)
boys, kids, 8-9 years, 9-7th kyu , + 30 kg
1. Trubach Egor ( Belarus)
2. Shumak Ilia ( Belarus)
3. Lozko Danil ( Belarus)
3. Fedorashko Nikita (Belarus)
boys, kids, 8-9 years, 6-4th kyu
1. Kokovai Csongor (Romania)
2. Serban Cezar (Romania)
3. Danciu Andrei (Romania)
3. Vlasov Danil (Belarus)
boys, children, 10-11 years, 9-7th kyu, -35 kg
1. Popa George (Romania)
2. Ivaylo Stoyanov (Bulgaria)
3. Nikola Chonov (Bulgaria)
3. Ranete Mihnea (Romania)
boys, children, 10-11 years, 9-7th kyu, +35 kg
1. Kossuth Kornel (Hungary)
2. Popescu Eduard(Romania)
3. Kushner Stepan (Belarus)
boys, children, 10-11 years, 6-4th kyu , -32 kg
1. Boshidar Kiryakov (Bulgaria)
2. Gavrail Ivanov (Bulgaria)
3. Stanciu Tony (Romania)
3. Mihai Cristian(Romania)
boys, children, 10-11 years, 6-4th kyu , -40 kg
1. Kamen Stefanov (Bulgaria)
2. Nikola Yotov (Bulgaria)
3. Alex Mihalev (Bulgaria)
3. Matas Krugelis(Lithuania)
boys, children, 10-11 years, 6-4th kyu , +40 kg
1. Ivan Lazanov (Bulgaria)
2. Hristo Zlatev (Bulgaria)
3. Vladislav Haidarski (Bulgaria)
3. Gotu Stefan (Romania)
boys, minicadets, 12-13 years, -40kg
1. Feher Zsolt (Hungary)
2. Zakrevski Alexandr (Belarus)
3. Wagener Luis (Germany)
3. Wittenbecher Chris (Germany)
boys, minicadets, 12-13 years, -45kg
1. Tamkovich Denis (Belarus)
2. Radjelovic Danilo (Serbia)
3. Yildiz Adnan (Romania)
3. Visan Ianis (Romania)
boys, minicadets, 12-13 years, -53Kg
1. Markovic Marko (Serbia)
2. Postic Djuro (Serbia)
3. Armands Grosdbergs (Latvia)
3. Kohn Pepe (Germany)
boys, mincadets, 14-15 years, +53kg
1. Daniils Kononenko (Latvia)
2. Besleaga Marcel (Romania)
3. Arnas Laucevicius (Lithuania)
3. Angel Nazarov ( Romania)
boys, cadets, 14-15 years, -55kg
1. Denis Kuranovs (Latvia)
2. Maftei Gabriel (Romania)
3. Despotovic Dusan ( Serbia)
3. Horvath Bence (Hungary)
boys, cadets, 14-15 years, -60kg
1. Karpunin Dmitriy (Latvia)
2. Hodi Mario (Hungary)
3. Nikola Tsankarski ( Bulgaria)
3. Kovacs Mate (Hungary)
boys, cadets, 14-15 years, +60Kg
1. Julijus Strazdas (Lithuania)
2. Janikowski Jakub (Poland)
3. Juhasz Mate Hunor (Hungary)
3. Enache Mugurel (Romania)
boys, juniors, 16-17 years, -65kg
1. Sipos Mark (Hungary)
2. Kanalas Tamas (Hungary)
3. Nemut Laurentiu (Romania)
3. Atanas Ignatov (Bulgaria)
boys, juniors, 16-17 years, +65kg
1. Erikas Bruzikas (Lithuania)
2. Gytis Sinkunas (Lithuania)
3.Laszlo Andras (Hungary)
3.Aleksander Kokoranov (Bulgaria)
men, seniors, over 18 years, -70kg
1. Stoyan Ivanov (Bulgaria)
2. Pokajewicz Pawel (Poland)
3. Vasil Germanov (Bulgaria)
3. Adam Spernol (Poland)
men, seniors, over 18 years, +70kg
1. Denis Kuzmechovs (Latvia)
2. Vladimirs Romancevics (Latvia)
3. Majoros David (Hungary)
3. Tyukodi Jozsef (Hungary)