Warning: Constant WP_MEMORY_LIMIT already defined in /home/johny/public_html/skdun.org/wp-config.php on line 85
3rd SKDUN European Championship, Eger, Hungary, 06-07 April 2013 – SKDUN

3rd SKDUN European Championship, Eger, Hungary, 06-07 April 2013


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/johny/public_html/skdun.org/wp-content/themes/betheme/functions/theme-functions.php on line 1511

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/johny/public_html/skdun.org/wp-content/themes/betheme/functions/theme-functions.php on line 1516
20th SKDUN World Shotokan Karate Champ 2012 Bollate-Milano, ITALY, 13-14 October 2012
14/10/2012
21st SKDUN World Championship Novi Sad, SERBIA, 12-13 October 2013
13/10/2013
Show all

3rd SKDUN European Championship, Eger, Hungary, 06-07 April 2013


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/johny/public_html/skdun.org/wp-content/themes/betheme/functions/theme-functions.php on line 1511

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/johny/public_html/skdun.org/wp-content/themes/betheme/functions/theme-functions.php on line 1516

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/johny/public_html/skdun.org/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 214

3rd SKDUN European Championship
Eger, Hungary, 06-07 April 2013

KATA INDIVIDUAL

girls, cadets, 14-15 years

1. Vukelja Radmila (Serbia)

2. Ivkovic Simona (Serbia)

3. Anghelinici Laura (Romania)

boys, cadets, 14-15 years

1. Cioarec Marius (Romania)

2. Popescu Radu (Romania)

3. Neagu Cosmin (Romania)

girls, juniors, 16-17 years

1. Dragan Alexandra (Romania)

2. Miliu Malina (Romania)

3. Rositsa Nikolova (Bulgaria)

boys, juniors, 16-17 years

1. Maric Ognjen (Serbia)

2. Dumitrescu Andrei (Romania)

3. Shein Alexandru (Romania)

women, youths, 18-20 years

1. Ene Ioana (Romania)

2. Svrdlin Maja (Serbia)

3. Silianu Cristina (Romania)

men, youths, 18-20 years

1. Stankovic Andrija (Serbia)

2. Kiss Tamas (Hungary)

3. Vukelja Dusan (Serbia)

women, seniors, 21-39 years

1. Tinca Georgiana (Romania)

2. Vilkina Olga (Belarus)

3. Patru Alina (Romania)

men, seniors, 21-39 years

1. Todiras Radu (Romania)

2. Fusaru Daniel (Romania)

3. Lipianu Bogdan (Romania)

KATA TEAM

girls, cadets, 11-15 years

1. Romania 1 (Vlad Sara, Coliba Iulia, Anghelinici Laura)

2. Serbia 1 (Vukelja Radmila, Ivakovic Simona, Kosanovic Nevena)

3. Romania 2 (Tudor Crina, Dinu Maria, Penescu Antonia)

boys, cadets, 11-15 years

1. Romania 1 (Neagu Cosmin, Dumitrache Roberto, Meteleanu Bogdan)

2. Romania 2 (Cioarec Marius, Rotea Andrei, Foday Andrei)

3. Lithuania 1 (Gvidas Riepsa, Nedas Jucys, Tomas Majauskas)

mixed, cadets, 11-15 years

1. Romania 1 (Anghelinici Laura, Cioarec Marius, Foday Andrei)

2. Romania 2 (Neagu Cosmin, Dumitrache Roberto, Coliba Iulia)

3. Belarus 1 (Zhilich Andrey, Matuk Anastasya, Makey Maxim)

girls, juniors, 16-20 years

1. Romania 2 (Ene Ioana, Silianu Cristina, Andrei Denisa)

2. Romania 1 (Dragan Alexandra, Matei Maria, Anghelinici Laura)

3. Bulgaria 2 (Marina Tcholakova, Martina Chan, Iliyana Bozhilova)

boys, juniors, 16-20 years

1. Romania 1 (Bartincki Attila, Bacs Mate, Schein Alexandru)

2. Romania 2 (Dumitrescu Andrei, Cioarec Marius, Foday Andrei)

3. Hungary 2 (Juhasz Zoltan, Juhasz Akos, Vitai Ferenc)

mixed, juniors, 16-20 years

1. Romania 1 (Dragan Alexandra, Dumitrescu Andrei, Cioarec Marius)

2. Romania 2 (Ene Ioana, Damian Mario, Dragoi Andrei)

3. Belarus 1 (Zakharchenko Evgeniya, Kukgavy Egor, Miroshnichenko Alexey)

women, seniors, over 21 years

1. Romania 1 (Patru Alina, Rasiu Ana, Tinca Giorgiana)

2. Belarus 1 (Vilkina Svetlana, Vilkina Olga, Khochenkova Evgeniya)

3. Romania 2 (Mihalache Ioana., Stanciu Mihaela., Ene Ioana.)

men seniors, over 21 years

1. Romania 1 (Lipianu Bogdan, Todiras Radu, Fusaru Daniel)

2. Romania 2 (Achite Adrian, Bidina Andrei, Stoica Ionut)

3. Bulgaria 1 (Andrezj Zgrzywa, Juhasz Shterev, Chavdar Mladenov)

mixed, seniors, over 21 years

1. Romania 1 (Lipianu Bogdan, Patru Alina, Todiras Radu)

2. Romania 2 (Fusaru Daniel, Tinca Giorgiana, Bidina Andrei)

3. Serbia 1 (Vuklja Dusan, Stankovic Andrija, Svrdlin Maja)

KUMITE INDIVIDUAL

girls, cadets, 14-15 years, -52Kg

1. Ivkovic Simona (Serbia)

2. Milenkovic Milica (Serbia)

3. Seitz Adina (Romania)

3. Radu Raluca (Romania)

girls, cadets, 14-15 years, +52Kg

1. Tojagic Sanja (Serbia)

2. Dujic Jelena (Serbia)

3. Kosanovic Nevena (Serbia)

3. Vukelja Radmila (Serbia)

boys, cadets, 14-15 years, -50Kg

1. Guinea Alexandru (Romania)

2. Lungu Andrei (Romania)

3. Zhigalov Oleksandr (Ukraine)

3. Pandia Mihai (Romania)

boys, cadets, 14-15 years, -58Kg

1. Cioarec Marius (Romania)

2. Rotea Andrei (Romania)

3. Neagu Cosmin (Romania)

3. Ursu Alexandru (Romania)

boys, cadets, 14-15 years, -65Kg

1. Radu Danut (Romania)

2. Alpreotesei Bogdan (Romania)

3. Damian Mario (Romania)

3. Hristian Vutev (Bulgaria)

boys, cadets, 14-15 years, +65Kg

1. Rajicic Marko (Serbia)

2. Erdesz Erik (Slovakia)

3. Gligore Andrei (Romania)

3. Paulsak Patrik (Slovakia)

girls, juniors, 16-17 years, -57Kg

1. Andrei Denisa (Romania)

2. Mirela Ileva (Bulgaria)

3. Molinari Veronica (Italy)

3. Baila Ana Maria (Romania)

girls, juniors, 16-17 years, +57Kg

1. Dragan Alexandra (Romania)

2. Strompl Teodora (Romania)

3. Timoshina Tatsiana (Belarus)

3. Matei Maria (Romania)

boys, juniors, 16-17 years, -55Kg

1. Popescu Cristian (Romania)

2. Fluck Severin (Switezerland)

3. Buganov Sergiy (Ukraine)

3. Negrea Alin (Romania)

boys, juniors, 16-17 years, -62Kg

1. Anitei Rares (Romania)

2. Ustinov Alexander (Ukraine)

3. Vorobyov Andrey (Ukraine)

3. Umerov Dilyaver (Ukraine)

boys, juniors, 16-17 years, -70Kg

1. Dumitrescu Andrei (Romania)

2. Vukovic Dorde (Serbia)

3. Maric Ognjen (Serbia)

3. Martin Dimitrov (Bulgaria)

boys, juniors, 16-17 years, +70Kg

1. Rabti Kemal (Serbia)

2. Aleksandar Stoyanov (Bulgaria)

3. Kobrehel Viktor (Serbia)

3. Milosevic Lazar (Serbia)

women, youths, 18-20 years, -60Kg

1. Oprescu Alexandra (Romania)

2. Schiba Anastasia (Moldavia)

3. Betina Bataklieva (Bulgaria)

3. Schwartzova Zuzana (Slovakia)

women, youths, 18-20 years, +60Kg

1. Ciric Ana (Serbia)

2. Panfil Madalina (Romania)

3. Stojanovic Miljana (Serbia)

3. Shariat Madalina (Romania)

men, youths, 18-20 years, -60Kg

1. Chiper Mario (Romania)

2. Burtan Sorin Alexandru (Romania)

3. Demchuk Ilia (Belarus)

men, youths, 18-20 years, -68Kg

1. Ursu Paul (Romania)

2. Hoborici Alexandru (Romania)

3. Veselin Dimitrov (Bulgaria)

3. Gherman Mihai (Romania)

men, youths, 18-20 years, -75Kg

1. Juhasz Zoltan (Hungary)

2. Amariei Razvan (Romania)

3. Ivan Ignatov (Bulgaria)

3. Poledica Milan (Serbia)

men, youths, 18-20 years, +75Kg

1. Spinu Vitalii (Moldavia)

2. Mitrovic Predrag (Serbia)

3. Popa Ionut (Romania)

3. Palma Alexandru (Romania)

women, seniors, 21-39, -55Kg

1.Tinca Giorgiana (Romania)

2.Belei Adelina (Romania)

3.Nadezhda Mladenova (Bulgaria)

3.Ciuperca Alexandra (Romania)

women, seniors, 21-39, -60Kg

1. Spasic Nevana (Serbia)

2. Patru Alina (Romania)

3. Emanuela Angelova (Bulgaria)

3. Kristina Svilenova (Bulgaria)

women seniors, 21-39 years, +60kg

1. Borislava Ganeva (Bulgaria)

2. Micu Veronica (Romania)

3. Stratulat Gabriela (Romania)

3. Savchenko Natalia (Bulgaria)

men, seniors, 21-39 years, -65kg

1. Hristo Shterev (Bulgaria)

2. Atindehou Louya (Belgium)

3. Caseru Ionut (Romania)

3. Brachna Bence (Hungary)

men, seniors, 21-39 years, -70Kg

1. Inglese Leonardo (Italy)

2. De Milato Alessandro (Italy)

3. Porumboiu Cosmin (Romania)

3. Plamen Kirilov (Bulgaria)

men, seniors, 21-39 years, -77kg

1. Leontijevic Aleksandar (Serbia)

2. Nica Dor Alexandru (Romania)

3. Chavdar Mladenov (Bulgaria)

3. Todiras Radu (Romania)

men, seniors, 21-39 years, -85Kg

1. Vuckovic Marko (Serbia)

2. Osmajlic Nemanja (Serbia)

3. Silvestar Gyolski (Bulgaria)

3. Jeremic Nebojsa (Serbia)

men, seniors, 21-39 years, +85Kg

1. Cheles Iulian (Romania)

2. Radu Mihai (Romania)

3. Circiu Sorin (Romania)

3. Popescu Adrian Sorin (Romania)

men, OPEN

1. Silvestar Gyolski (Bulgaria)

2. Circiu Sorin (Romania)

3. Martin Sheehan (Ireland)

3. Inglese Leonardo (Italy)

women, OPEN

1. Tinca Georgiana (Romania)

2. Emanuela Angelova (Bulgaria)

3. Micu Veronica (Romania)

3. Borislava Ganeva (Bulgaria)

KUMITE TEAM

girls, cadets, 12-15 years

1. Belarus 1 (Brenko Ekaterina, Matyuk Anastasya, Alexeeva Mariya, Temruk Anastasiya)

2. Serbia 1 (Ivkovic Simona, Vukelja Radmila, Dujic Jelena, Tojagic Sanja))

3. Romania 1 (Anghlinici Laura, Arginteanu Andreea, Fircal Andreea, Vlad Sara)

3. Romania 2 (Seitz Adina, Radu Raluca, Coliba Iulia, Ionita Alexandra)

boys, cadets, 12-15 years, -55Kg

1. Romania 1 (Neagu Cosmin, Rotea Andrei, Cioarec Marius, Lungu Andrei)

2. Ukraine (Khalilov Ilyas, Kshalilov Magomed, Livitskyi Maksim, Chelak Roman.)

3. Belarus (Makey Maxim, Zhilich Andrey, Babaev Iliya, Temruk Vyacheslav)

3. Romania 2 (Guinea Alexandru, Fatu Danut, Pandia Mihai, Pelisanu Alin)

boys, cadets, 12-15 years, +55Kg

1. Serbia 1 (Rajicic Marko, Jovicic Dragoslav, Brezancic Vladimir, Maric Ljubisa )

2. Bulgaria 1 (Georgi Nikolov, Ilian Iliev, Antoan Teofilov, Hristian Vutev)

3. Belarus 1 (Temruk Vyacheslav, Koz’Minykh Yuri, Shmat Denis, Babaev Ilia)

3. Romania 1 (Radu Danut, Damian Mario, Popescu Radu, Roman Andrei)

mixed, cadets, 12-15 years

1. Romania 1 (Cioarec Marius, Damian Mario, Popescu Radu, Anghelinici Laura, Fircal Andreea, Radu Bogdan, Vlad Sara)

2. Serbia 1 (Rajicic Marko, Jovicic Dragoslav, Brezancic Vladimir, Maric Ljubisa, Ivkovic Simona, Vukelja Radmila, Dujic Jelena)

3. Belarus 2 (Koz’Minykh Yuri, Shmat Denis, Zhilich Andrey, Temruk Vyacheslav, Brenko Ekaterina, Matyuk Anasatasiya, Alexeeva Mariya)

3. Romania 2 (Alpreotesei Bogdan, Foday Andrei, Radu Danut, Seitz Adina, Radu Raluca, Pelisanu Alin, Coliba Iulia)

girls, juniors, 16-20 years

1. Romania 1 (Panfil Madalina, Margas Andreea, Dragan Alexandra, Silianu Cristina)

2. Bulgaria 1 (Betina Bataklieva, Adriana Ganeva, Zhulieta Vasilieva, Aleksandra Miteva, )

3. Bulgaria 2 (Dzhuliya Sotirova, Antonia Petrova, Aleksandra Dimitrova, Betina Kysyova )

3. Romania 2 (Oprescu Alexandra, Andrei Denisa, Shariat Madalina, Strompl Teodora)

boys, juniors, 16-20 years

1. Serbia 1 (Milovanovic Nemanja, Vukelja Dusan, Vukovic Dorde, Rabti Kemal)

2. Romania 1 (Palma Alexandru, Popa Ionut, Dumitrescu Andrei, Odobescu Razvan)

3. Romania 2 (Ursu Paul, Hoborici Alexandru, Gherman Mihai, Necula Stefan)

3. Serbia 2 (Maric Ognjen, Kobrehel Viktor, Martin Dragan, Milosevic Lazar)

mixed, juniors, 16-20 years

1. Romania 2 (Ursu Paul, Babei Robert, Gherman Mihai, Oprescu Alex, Panfil Madalina, Silianu Cristina, Sitaru Cristian)

2. Romania 1 (Palma Alexandru, Dumitrescu Andrei, Popa Ionut, Dragan Alexandra, Margas Andreea, Shariat Madalina, Odobescu Razvan.)

3. Serbia (Milovanovic Nemanja, Vukelja Dusan., Topuzovic D., Vukovic Dorde, Rabti Kemal, Vukelja Radmila, Stojanovic Miljana)

3. Moldova (Spinu Vitalie, Schiba Anastasia, Iepure Andrei, Andronic Anastasia, Dovzii Vasilii, Drobot Andrei)

woman, seniors, over 21 years

1. Romania 1 (Bucur Loredana, Tinca Giorgiana, Stanciu Mihaela, Mihalache Ioana)

2. Belarus 1 (Timoshina Tatsiana, Savchenko Natalia, Vilkina Olga, Zakharchenko Evgenya)

3. Serbia 1 (Spasic Nevena, Stamencic Ivana, Ciric Ana, Stojanovic Miljana)

3. Bulgaria 2 (Adriana Ganeva, Borislava Ganeva, Iliana Lupanova, Desislava Ivanova )

men, seniors, over 21 years

1. Romania 1 (Cheles Claudiu, Cheles Iulian, Circiu Sorin, Todiras Radu, Lipianu Bogdan, Henegariu Razvan., Achite Adrian.)

2. Serbia 1 (Jeremic Nebojsa, Leotijevic Aleksandar, Mijic Milorad, Poledica Milan, Copic Milan, Osmaljic Nemanja, Vuckovic Marko)

3. Romania 2 (Radu Mihai, Giurgea Robert, Petre Adrian, Nica Dor Alexandru, Caseru Ionut, Stoica Ionut, Odobescu Razvan)

3. Belarus 1 (Glinski Denis, Demechishin Artur, Timoshin Vladimir, Demchuk Ilia, Miroshnichenko Alexey, Zhukov Pavel, Kulgavy Egor )

mixed, seniors

1. Bulgaria 2 (Lyubomir Netsov, Dadoslav Penov, Silvestar Gyolski, Veselin Dimitrov, Emanuela Angelova, Zhulieta Vasileva, Kristina Svilnova)

2. Romania 2 (Todiras Radu, Lipianu Bogdan, Radu Mihai., Stanciu Mihaela., Micu Veronica, Stoica Ionut, Mihalache Ioana.)

3. Romania 1 (Cheles Claudiu, Cheles Iulian., Circiu Sorin., Tinca Georgiana., Bucur Loredana, Achite Adrian, Patru Alina.)

4. Belarus 1 (Glinski Denis, Demechishin Artur, Timoshin Vladimir, Demchuk Ilia, Timoshina Tatsiana, Savchenko Natalia, Vilkina Olga)

SENIORS MASTER MEN

1. Lipianu Bogdan (Romania)

2. Andrezej Zgrzywa (Bulgaria)

3. Martin Sheehan (Ireland)

3. Spinu Vitalii (Moldavia)

SENIORS MASTER WOMAN

1. Tinca Georgiana (Romania)

2. Vilkina Olga (Belarus)

3. Schiba Anastasia (Moldova)

3. Svilenova Kristina (Bulgaria)

Comments are closed.